رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ششمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی 10 تا 15 آذرماه امسال خبر داد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سروش صادق نژاد رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی 10 تا 15 آذرماه امسال خبر داد و گفت: تیم‌ها از 20 شهریورماه تا 30 مهرماه فرصت دارند مدارک فنی مرتبط با فعالیت‌های خود در این مسابقات را از طریق سایت جشنواره به نشانی autcup.aut.ac.ir ارسال کنند و بررسی فنی تیم‌ها نیز از اول تا پانزدهم آبان ماه صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام قطعی تیم ها در پنج لیگ دانشجویی و سه لیگ دانش آموزی در فاصله زمانی 10 آبان تا یکم آذرماه انجام خواهد شد.

صادق نژاد در خصوص لیگ های رقابتی جشنواره رباتیک امیرکبیر نیز توضیح داد: مسابقات دانشجویی در پنج لیگ رباتهای انسان نما، رباتهای مین یاب، رباتهای کار، رباتهای ریز پرنده و ربات‌های مسیریاب پیشرفته برگزار می شود..

وی ادامه داد: برای اولین بار در نظر داریم در لیگ رباتهای انسان نما، یک المپیک ترتیب دهیم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، رباتهای انسان نما در جشنواره رباتیک امسال در مسابقات فوتبال، بسکتبال، تیراندازی، وزنه برداری، راگبی، ژیمناستیک، تکواندو و برخی مواد دو میدانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

صادق نژاد با بیان اینکه جشنواره رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با نظارت و همکاری فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) برگزار می شود ابراز امیدواری کرد برگزاری این المپیک رباتیک، مقدمه ای برای به رسمیت شناخته شدن آن در مسابقات آتی فیرا و گسترش آن در سطوح پیشرفته و به صورت جهانی باشد.

وی درباره دیگر تفاوت ششمین جشنواره بین المللی رباتیک امیرکبیر با دوره های قبل نیز گفت: سال گذشته با همکاری انجمن رباتیک افغانستان، مسابقات رباتیک دانشجویان غیرایرانی در حاشیه جشنواره ما برگزار شد که امسال بنا به درخواست دانشجویان غیرایرانی، رقابتهای آنها در جشنواره اصلی تجمیع شده و در لیگ رباتهای مسیریاب پیشرفته برگزار خواهد شد.

رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در بخش دانش آموزی نیز سه لیگ شامل ربات‌های انسان نما، رباتهای ترابری و رباتهای مسیریاب پیش بینی شده است که لیگ مقدماتی رباتهای مسیریاب مختص تیم های غیرایرانی خواهد بود.

وی برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردها و نوآوری‌های حوزه رباتیک و هوش مصنوعی با حضور نمایندگان بخش‌های دانشگاهی، پژوهشگاهی و شرکت‌های خصوصی را از جمله برنامه‌های جانبی ششمین جشنواره بین المللی رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر برشمرد.

نوشتن دیدگاه

ما تضمین میکنیم همیشه به سوالات شما پاسخ دهیم


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی :