اسامی پذیرفته‌شـدگان نهایی رشته‌های تحصیلی متمرکز و معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌ نیمه‌متمرکز فوریت‌های پزشکی آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۵ سه‌شنبه، ۲۳ شهریور اعلام می‌شود.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج آزمون کاردانی به کارشناسی در روز سه شنبه خبر داد و گفت: تعداد ۶۸ هزار و ۸۰۶ نفر در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ پذیرفته شدند.

وی گفت: در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ (اعم از رشته های تحصیلی پذیرش با آزمون و یا رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی) تعداد ۱۰۲ هزار و ۹۶۹ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۱ هزار و ۵۴۰ نفر زن و ۶۱ هزار و ۴۲۹ نفر مرد بودند.

توکلی با اشاره به اینکه از تعداد ثبت نام کننده‌ها در آزمون کاردانی به کارشناسی تعداد ۱۳ هزار و ۲۵۷ نفر متقاضی یکی از رشته های بدون آزمون بودند، خاطرنشان کرد: همچنین تعداد ۸۹ هزار و ۷۱۲ نفر متقاضی یکی از رشته های با آزمون بودند.

وی در این خصوص افزود: از تعداد ۱۳ هزار و ۲۵۷ نفر متقاضی یکی از رشته های بدون آزمون، ۵ هزار و ۳۱۰ نفر زن و ۷ هزار و ۹۴۷ نفر مرد بودند و از تعداد ۸۹ هزار و ۷۱۲ نفر متقاضی یکی از رشته‌های با آزمون نیز تعداد ۳۶ هزار و ۲۳۰ نفر زن و ۵۳ هزار و ۴۸۲ نفر مرد بودند.

مشاور عالی سازمان سنجش در خصوص زمان برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی در رشته‌های با آزمون گفت: این آزمون روز ۲۲ مرداد در ۷۳ شهرستان برگزار شد که از ۸۹ هزار و ۷۱۲ نفر متقاضی، تعداد ۷۷ هزار و ۵۴۴ نفر در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۱۲ هزار و ۱۶۸ نفر غایب بودند. از تعداد حاضرین در جلسه آزمون نیز ۳۱ هزار و ۲۳۶ نفر زن و ۴۶ هزار و ۳۰۸ نفر مرد بودند.

توکلی خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش در دوره‌های کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵ تعداد ۲۳۶ هزار و ۷۵۱ نفر بود که در نهایت تنها کمتر از یک سوم ظرفیت پذیرفته شدند.

وی ادامه داد: اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های متمرکز آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ (اعم از رشته های تحصیلی پذیرش با آزمون ویا رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی) و همچنین معرفی شدگان چند برابر ظرفیت پذیرش رشته تحصیلی نیمه‌متمرکز فوریت‌های پزشکی از طریق پایگاه سازمان سنجش www.sanjesh.org اعلام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش ضمن تاکید بر اینکه داوطلبانی که در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی این آزمون قرار می‌گیرند، می‌توانند با توجه به مندرجات اطلاعیه‌ای که همزمان با اعلام نتایج منتشر خواهد شد، به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه کنند ، تصریح کرد: پذیرفته شدگان می‌توانند ضمن کسب ‌اطلاع از برنامه زمانی و مدارک اعلام شده مربوط به هر کد رشته‌محل، در زمان مقرر برای ثبت‌نام و سایر مراحل پذیرش به نشانی مشخص شده مراجعه کنند.

توکلی یادآور شد: در صورت نبودن برنامه زمانی خاص در سایت دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی، پذیرفته‌شدگان لازم است در یکی از روزهای شنبه، ۲۷ ، یکشنبه، ۲۸ و یا دوشنبه، ۲۹ شهریورماه ۹۵ با در دست ‌داشتن ‌مدارک‌ لازم‌ برای ثبت‌نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه

ما تضمین میکنیم همیشه به سوالات شما پاسخ دهیم


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی :