هر روز که میگذرد اینترنت بیشتر از روزهای پیش در میان مردم نفوذ میکند. امروزه و مدرنیزه شدن بیش از پیش (و گاهی افراطی) شیوه زندگی نیز تغییر کرده است. هم اکنون دیگر همه یک گوشی هوشمند دارند و به لطف اپراتورهای متعدد از اینترنت (نسبتاً) خوبی نیز بهره میبرند. این روزها کمتر کسی پیدا میشود که در خانه اینترنت پر سرعت نداشته باشد. تقریباً هر خانه ای یک اینترنت پر سرعت دارد. چیزی که گاهاً از نان شب هم واجب تر است!

این تغییر زندگی روزمره روی محیطهای اکادمیک هم تأثیر گذاشته است. نمونه آن هم میتوان به شیوه ثبت نام کنکور (که دیگر کاملاً اینترنتی است) و یا گسترش آموزش های مجازی و از راه دور اشاره کرد. امروزه تقریباً همه منابع درسی برای همه در تمامی نقاط کشور در دسترس است.

logo

از این رو بر آن شدیم تا با راه اندازی بزرگترین پایگاه حل سوال و رفع اشکال در کشور در این گسترش نقشی داشته باشیم. تجربه اندوخته شده از سال 88 را با علم روز ترکیب کردیم و همکلاسیا در سال 1393 به دنیا آمد.

همکلاسیا، یک گروه آکادمیک متشکل از بیش از 20 دانشجو و فارغ التحصیلان دکتری و کارشناسی ارشد است. گروهی که از سال 88 در زمینه تدریس خصوصی و گروهی، کلاسهای رفع اشکال، کارگاه های یک روزه، سمینار و همایش تجارب ارزشمندی دارد.

هدف اول همکلاسیا رفع اشکالات و سوالات شما و ارتقا سطح علمی آکادمیک شماست. همان طور که از نام همکلاسیا پیداست ما نیز دانشجویانی هستیم از جنس شما. از خود شما و مانند شما. ما همکلاسی شما هستیم. شما میتوانید از ما هر سوالی در هر زمینه ای بپرسید و مطمئن باشید کامل ترین پاسخ را در سریعترین زمان دریافت میکنید. هر اشکالی در هر کجا که داشته باشید ما پاسخ گو هستیم.

قسمت و هدف دیگر همکلاسیا خبرگزاری است. شما در همکلاسیا  تمامی اخبار جامعه علمی کشور را یک جا و بصورت تفکیک شده میتوانید ببینید. همکلاسیا صحت و موثق بودن اخبار را تضمین میکند. بخش اخبار همکلاسیا ساعت به ساعت به روز میشود. تمامی به روز رسانی ها در Linkedin, Google+, Facebook, Twitter نیز بارگزاری میشوند و شما آنجا هم میتوانید ما را به راحتی دنبال کنید. در دسترس بودن یکی دیگر از اهداف همکلاسیا است. در ذیل هر خبر میتوانید نظارت و راهنمایی های خود را برای سایر دوستانتان نیز قرار دهید و با آنها به اشتراک بگذارید.

همکلاسیا یار و دوست شماست. ما همه اینجاییم تا راهنمای همدیگر باشیم. 

انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی :