پرسیدن سوال:


1. مراحل پرسیدن سوال چگونه است؟
پاسخ: روند پرسیدن سوال به صورت زیر است:

 • ورود به حساب کاربری
 • مراجعه به قسمت "پرسش و پاسخ" و سپس کلیک روی "ایجاد پرسش جدید"
 • تکمیل فرم اطلاعات سوال.
 • انتظار تا رسیدن پیشنهاد از جانب تحلیلگران همکلاسیا.
 • انتخاب یک پیشنهاد.
 • انتظار تا تایید پیشنهاد توسط تحلیلگر و حل سوال شما.
 • تسویه حساب و مشاهده پاسخ

 

2. آیا برای پرسیدن سوال باید عضو سایت بود؟
پاسخ: بله. عضویت در سایت ما 1 دقیقه زمان میبرد. برای پیگیری پرداخت ها و پاسخ ها شما باید یک حساب کاربری نزد ما داشته باشید. با عضویت در همکلاسیا شما میتوانید:

 • در سریعترین حالت ممکن سوالات خود را بپرسید.
 • پاسخ منحصر به فرد خود را دریافت کنید.
 • تاریخچه و جزئیات سوالات قبلی، پاسخ ها، اعتراض ها و تراکنش های مالی را در هر زمان مشاهده کنید.
 • در ذیل اخبار با بقیه همکلاسیا به تبادل نظر بپردازید و نظرات خود را با آنها به اشتراک بگذارید.
 • و ...

3. من در تمرینی که استاد داده است گیر کرده ام. مایلم آنرا اینجا بپرسم. آیا صد در صد به من پاسخ میدهید؟
تا این لحظه که شما این متن را میخوانید هیچ سوالی در همکلاسیا بی پاسخ نبوده است. همکلاسیا یک تیم حرفه ای با سابقه بالا (از سال 88) و متشکل از دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و اساتید دانشگاهی است. ما تمامی منابع را به کار خواهیم گرفت تا پاسخ شما را در اسرع وقت آماده کنیم. مطمئن باشید اگر پاسخی وجود داشته باشد توسط ما ارائه میشود.

4. چطور اعتماد کنم که پاسخ شما درست است؟ اگر استاد گفت پاسخ اشتباه است چه تضمینی وجود دارد که هزینه من برگردد؟
پاسخ: همکلاسیا خود را موظف میداند که پاسخ درست ارائه کند. تیم حرفه ای ما هیچ گاه تا زمانی که از پاسخ مطمئن نباشد آنرا منتشر نمیکند. به هر جهت در صورتی که پاسخ مورد تایید شما و یا استاد مربوطه نباشد میتوانید از گزینه اعتراض به جواب استفاده کنید و مستندات نادرستی پاسخ را ارائه کنید. مطمئن باشید کاملاً بی طرفانه اعتراض شما توسط تیم مدیریت بررسی خواهد شد و در صورت تایید هزینه شما کاملاً به حساب بانکی شما برگشت خواهد شد. دقت نمایید تا قبل از تایید پاسخ شما میتوانید اعتراض خود را ثبت کنید.

5. آیا پاسخی که به من میدهید منحصر به فرد است؟
پاسخ: بله. همکلاسیا تا حد امکان برای هر سوال پاسخ جداگانه ای خواهد داد. دقت نمایید منحصر به فرد بودن نسبی است. به طور مثال پاسخ 2+2 همیشه 4 است و نمیتواند منحصر به فرد باشد.

6. من یک پروژه دارم. آیا سایت شما پروژه نیز انجام میدهد؟
پاسخ: شما میتوانید در هنگام پرسیدن سوال نوع آنرا "پروژه" انتخاب نمایید. ما با شما تماس میگیریم. دقت کنید در مورد پروژه های پایانی (مانند پایان نامه و تز) ما به شما کمک میکنیم آنرا انجام دهید ولی آنرا برای شما انجام نمیدهیم. انجام یک پروژه کامل پایانی با اهداف همکلاسیا مغایرت دارد.

7. من به چیزی بیشتر از یک پاسخ معمولی نیاز دارم. چه کنم؟
پاسخ: در هنگام پرسیدن پاسخ میتوانید نیازهای خود را در فیلد "سایر توضیحات" وارد نمایید. پاسخی که دریافت خواهید کرد حتماً شامل تمامی موارد درخواستی شما خواهد بود.

8. من در مورد پاسخ ارائه شده نیز سوال دارم. قسمتی از آنرا نمیفهمم.
پاسخ: در همکلاسیا همیشه مبنا بر سادگی پاسخ و قابل فهم بودن آن است. تا جای ممکن پاسخ ها کامل و به دور از پیچیدگی های مربوطه اند و با توضیحات کافی ارائه میشوند. در همکلاسیا فرض بر این است که شما اطلاعات کافی در مورد درس مربوطه (شامل پیش نیازها و مفاهیم) دارید. بنابراین باید بتوانید پاسخ را به سادگی تحلیل کنید. اما به هر ترتیب اگر سوالی در مورد پاسخ ارائه شده دارید باید آنرا به صورت سوال جدید بپرسید. در سوال جدید در قسمت سایر توضیحات قید بفرمایید که پیرو سوال قبلی (با ذکر عنوان سوال) شماست. بدین ترتیب هزینه ای به مراتب کمتر پرداخت خواهید کرد.

9. آیا هر زمان که بخواهم میتوانم سوال بپرسم؟
پاسخ: بله. شما 24 ساعت روز و 7 روز هفته میتوانید از همکلاسیا استفاده کنید. ما تضمین میکنیم در اسرع وقت سوال شما را بررسی کنیم.

10. چقدر طول میکشد تا سوال من بررسی شود؟
پاسخ: بستگی به سوال شما دارد. اما همکلاسیا تضمین میکند بررسی سوال را در اسرع وقت انجام دهد. به طور معمول این کار در کمتر از یک ساعت انجام میشود.

11. آیا پاسخ من به موقع به دستم میرسد؟
پاسخ: بله. شما در هنگام پرسیدن سوال، تعداد روز برای حل سوال تعیین میکنید. با توجه به آن و بر اساس پیچیدگی سوال و پارامترهای دیگر، تحلیل کننده نیز تعداد روزی به شما اعلام میکند که شما با پذیرفتن پیشنهاد وی آنرا تایید میکنید. همکلاسیا تضمین میکند پاسخ شما در زمان مقرر شده که توسط تحلیلگر اعلام و توسط شما تایید شده ، تحویل شود. به طور معمول پاسخ های شما قبل از زمان اعلام شده به دست شما خواهد رسید. سرعت یکی از اهداف ماست.

12. من سوالی پرسیده ام اما هنوز پیشنهادی برای آن دریافت نشده است. مهلت آن نیز به اتمام رسیده است. آیا باید دوباره آنرا بپرسم؟
پاسخ: نیاز به دوباره پرسیدن نیست. میتوانید در قسمت "پرسش های من" سوال خود را تمدید نمایید.

13. قیمت های پیشنهادی بسیار بالا (یا پایین) تر از حدی هستند که من به عنوان موجود اعلام کرده ام. علت چیست؟
پاسخ: همکلاسیا همیشه سعی میکند کمترین قیمت را به شما اعلام نماید. این قیمت وابسته به پارامترهای زیادی از جمله نوع سوال، زمان حل، تخصص تحلیلگر و .. است و به همین دلیل میتواند در محدوده موجودی شما نباشد.

14. آیا باید هر روز به سایت سر بزنم تا ببینم پاسخ و یا پیشنهادی برای سوال من آمده است؟
پاسخ: تمامی عملیات های انجام شده برای شما توسط اس ام اس و ایمیل نیز اطلاع رسانی میشود. بنابراین خواهشمندیم شماره تماس خود را دقیق و صحیح وارد نمایید تا نیازی به مراجعه هر روزه به سایت نداشته باشید.

15. آیا میتوانم حساب خود را شارژ کنم تا هر دفعه نخواهم مبلغ هر سوال را جداگانه واریز نمایم؟
پاسخ: بله. شما میتوانید بعد از ورود به حساب کاربری خود به قسمت "امور مالی" و سپس "واریز به حساب" رفته و حساب خود را هر میزان که تمایل دارید شارژ نمایید. دقت نمایید در صورت شارژ حساب بازگشت مبلغ آن به حساب بانکی شما مقدور نیست اما مطمئن باشید حساب شما مادام العمر در همکلاسیا حفظ خواهد شد.

16. آیا میتوانم پاسخ را به صورت Hard copy (یعنی پرینت یا رایت شده) تحویل بگیرم؟
پاسخ: بله. هنگام پرسیدن سوال در قسمت "سایر توضیحات" قید بفرمایید. برای هماهنگی های ارسال با شما تماس گرفته میشود. دقت نمایید برای این منظور باید شماره تماس شما صحیح و دقیق باشد.

17. تا قبل از رسیدن پاسخ شما من توانستم خودم سوال را حل کنم. چگونه باید سوال خود را کنسل کنم؟
پاسخ: نیازی به این کار نیست. تا زمانی که برای سوالی "تسویه حساب" نکنید هزینه ای از حساب شما برداشت نمیشود. در صورتی که به هر دلیل از مشاهده پاسخ منصرف شدید کافیست آنرا رها کنید. هزینه ای از حساب شما کسر نخواهد شد.

18. من بیشتر به مشاوره احتیاج دارم تا پاسخ. آیا شما آنرا انجام میدهید؟
پاسخ: بله. برای این کار با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس بگیرید.

 

پرداخت:


1. چه موقع باید حساب خود را شارژ کنم؟
پاسخ: در هنگام انتخاب پیشنهاد برای سوال خود، حساب شما بایستی به میزان هزینه توافق شده شارژ داشته باشد. در صورتی موجودی حساب شما کافی نباشد با پیامی مبنی بر افزایش موجودی روبرو خواهید شد و سپس میتوانید با طی مراحل پیش رو حساب خود را به اندازه همان هزینه شارژ نمایید.
همچنین به منظور افزایش سرعت شما میتوانید از قبل موجودی حساب خود را شارژ کنید. شما میتوانید بعد از ورود به حساب کاربری خود به قسمت "امور مالی" و سپس "واریز به حساب" رفته و حساب خود را هر میزان که تمایل دارید شارژ نمایید. دقت نمایید در صورت شارژ حساب، بازگشت مبلغ آن به حساب بانکی شما مقدور نیست؛ اما مطمئن باشید حساب شما مادام العمر در سایت ما حفظ خواهد شد و توجه داشته باشید تنها در هنگام دیدن پاسخ وجه آن از حساب شما و فقط برای یکبار کسر خواهد شد.

2. طریقه پرداخت چگونه است؟
پاسخ: شما همیشه میتوانید پرداخت اینترنتی و یا پرداخت دستی (کارت به کارت) داشته باشید. برای پرداخت دستی اطلاعات مورد نیاز شامل شماره حساب و ... به شما اعلام خواهد شد. سپس نیاز است اطلاعات پرداخت خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید. شایان ذکر است پرداخت اینترنتی کاملا اتوماتیک میباشد و نیازی به ارسال اطلاعات از جانب شما نیست.

3. با استفاده از کارت کدام بانک‌ها می‌توان هزینه سفارش را پرداخت کرد؟
پاسخ: شما می‌توانید با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت همکلاسیا، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنید.
هم اکنون بانک‌های آینده، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، پست بانک، تجارت، توسعه صادرات، رفاه، سامان، سپه، سرمایه، سینا، صادرات، صنعت و معدن، کارآفرین، کشاورزی، مسکن، ملت، ملی، دی، انصار، قرض‌الحسنه مهر ایران، رسالت، ایران زمین، گردشگری، حکمت ایرانیان، توسعه تعاون، قوامین، بانک شهر و موسسه اعتباری توسعه در شبکه شتاب فعال هستند.

4. ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟
پاسخ: گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود. برای پیگیری نیز میتوانید به قسمت "امور مالی" و سپس "وضعیت کلی حساب" مراجعه نمایید و یا با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید.

5. آیا می‌‏توانم هزینه سفارش خود را به صورت اقساطی پرداخت کنم؟
پاسخ: بله. شما میتوانید در هنگام پرداخت هزینه پاسخ قسمتی از آنرا پرداخت نمایید. منتهی توجه کنید تا تسویه حساب کامل نمیتوانید پاسخ را ببینید. این مورد برای پروژه های سنگین که نیاز به پیش پرداخت دارند استفاده میشود.

6. آیا پرداخت اینترنتی وجه سفارش در سایت همکلاسیا امن است؟
پاسخ: پرداخت اینترنتی به گونه‏‌ای طراحی شده که امن و راحت باشد. با وجود این شما هنگام هرگونه پرداخت اینترنتی برای اطمینان از امنیت پرداخت خود نکته‏‌های زیر را رعایت فرمایید:

 • با مشاهده قسمت آدرس (Address Bar)، در مرورگر (Browser) وب خود مطمئن شوید از پروتکل امن https به جای پروتکل http استفاده می‏‌شود به عبارت دیگر باید در ابتدای آدرس، https وجود داشته باشد.
 • قبل از ورود اطلاعات از وجود قفل طلائی رنگ در قسمت بالا و سمت راست صفحه مرورگر وب خود مطمئن شوید، در صورت عدم مشاهده این قفل از وارد کردن اطلاعات کارت خود خودداری کنید.
 • برای ورود اطلاعات کارت خود حتماً از صفحه کلید مجازی موجود استفاده کنید.


حساب کاربری


1. آیا امکان ویرایش مشخصات کاربری و ایمیل من در همکلاسیا وجود دارد؟
پاسخ: شما می‏‌توانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار باید با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود بشوید، سپس با کلیک روی گزینه "ویرایش پروفایل" به صفحه‏‌ای منتقل می‏‌شوید که امکان ویرایش اطلاعات خود را دارید. دقت کنید به دلایل فنی قادر به ویرایش نام کاربری نیستید.

2. چگونه رمز عبور و یا ایمیل خود را تغییر دهم؟
پاسخ: برای این کار باید با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود بشوید، سپس با کلیک روی گزینه "ویرایش پروفایل" به صفحه‏‌ای منتقل می‏‌شوید که دارای چند Tab است. سپس به Tab "ویرایش حساب کاربری" رفته و ایمیل یا پسورد خود را آنجا تغییر دهید.

3. آیا می‌‏توانم به اطلاعات پرسش های قبلی خود دسترسی داشته باشم؟
پاسخ: برای دسترسی به اطلاعات پرسشهای قبلی، باید با حساب کاربری خود وارد شوید، سپس روی گزینه "پرسش و پاسخ" و بعد از آن روی "پرسش های من" کلیک کنید تا سوابق پرسش های شما نشان داده ‏شود.

4. آیا حساب کاربری من انقضا دارد؟
پاسخ: خیر. حساب کاربری شما همیشه در سایت ما محفوظ است و در زمان میتوانید از آن استفاده کنید. جزئیات مالی نیز دست نخورده باقی خواهند ماند.


فرصت همکاری:
1. من نیز در یک سری دروس تخصص دارم و میتوانم پاسخ سوالات کاربران را بدهم. آیا میتوانم به صورت تحلیل کننده عضو سایت شما باشم و درآمد کسب کنم؟
پاسخ: بله. برای این کار با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس بگیرید.

در صورت وجود هر گونه سوالی میتوانید در ذیل همین پست مطرح نموده و یا با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید.

نوشتن دیدگاه

ما تضمین میکنیم همیشه به سوالات شما پاسخ دهیم


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی :