مهم : ثبت نام در همکلاسیا به معنی پذیرفتن قوانین زیر است. با پذیرفتن قوانین زیر شما اعلام میکنید که همکلاسیا در هر لحظه حق دارد در صورت عدم رعایت موارد زیر دسترسی شما را به سایت قطع، تعلیق و یا محدود نماید .


توجه داشته باشید که اعتبار مالی اکانت شما (با هر عدد و رقمی که باشد) نیز همراه با خود اکانت حذف یا تعلیق خواهد شد و تنها با حکم رسمی مراجع قانونی قابل بازگشت خواهد بود.
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های همکلاسیا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.
در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های همکلاسیا تغییراتی در آینده ایجاد شود، میتواند بدون اعلام قبلی و عمومی ، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی گردد و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعاریف:

کاربران عمومی : شامل تمامی افراد بازدید کننده از سایت میشود. این کاربران میتوانند بدون ثبت نام کردن در سایت از امکانات فراهم شده برای کاربران عمومی استفاده کنند.
کاربران ثبت نام شده : کاربرانی که با تکمیل فرم عضویت در قسمت ثبت نام به عضویت سایت درآمده و از امکانات بیشتری برخوردار خواهند بود.
اعتبار اکانت : (بالانس مالی) میزان اعتبار مالی است که در اکانت کاربران عضو شده سایت موجود است. این اعتبار از 3 قسمت رزرو شده ، اعتبار کسب شده و اعتبار شارژ شده تشکیل شده است . اعتبار رزرو شده اعتباریست که برای سوالی که شما پرسیده اید رزرو میگردد . اعتبار کسب شده اعتباریست که با پاسخ دادن به سوال بقیه کسب میکنید . اعتبار شارژ شده اعتباریست که با شارژ اکانت خود به دست می آورید.

پرسشگر : کاربری که در قسمت سوالات سوالی را مطرح کرده باشد.

تحلیلگر : کاربری که در قسمت سوالات برای یک سوال پیشنهادی ارائه کند .

Bid : (پیشنهاد) به پیشنهادات مالی زمانی یک تحلیلگر برای یک سوال گفته میشود .

 

قوانین عمومی :
ما همیشه در حال رصد کردن موارد منتشره در سایت هستیم . اما بدیهی است که به دلیل قوانین حفظ حریم خصوصی و همچنین حجم بالای مطالب نمیتوان تمامی موارد را توسط فرد نظارت کرد. بنابراین در صورت رخ دادن موارد زیر، دسترسی کاربر خاطی برای همیشه از سایت قطع خواهد شد.

1. استفاده از نام کاربری غیر متعارف و نامناسب
2. انتشار ویروس، تروجان، و یا هرگونه برنامه مخرب دیگر
3. انجام کلیه فعالیت‌هایی که موجب آزار و اذیت کاربران شود. این فعالیت ها شامل (نه محدود) ارسال اسپم است.
4. انتشار مطلب ، پاسخ یا نظر با یک یا چند ویژگی زیر:

a. مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران
b. نادرست ، کذب و یا رد شده توسط سازمان های رسمی
c. خلاف عرف ، شرع و قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا مغایر با شئونات اخلاقی جامعه
d. هرگونه مطلب سیاسی و مطالبی که منجر به ایجاد تنش و یا التهاب در جامعه شود
e. هرگونه مطلب در طرفداری از جناح ، فرد یا حزب خاص و یا تبلیغ آن
f. هرگونه اهانت به شخص یا اشخاص، حزب، جناح، گروه ها یا مقدسات مذهبی ادیان رسمی کشور

سایت همکلاسیا تابع کلیه قوانین موضوعه کشور به خصوص قانون تجارت الکترونیک است لذا نقض هر رفتاری که متضمن نقض هریک از قوانین کشور باشد مجرمانه تلقی میگردد و قابل پیگیری است.

 

ارتباطات الکترونیکی

1. هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات همکلاسیا استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به دیجی‌کالا ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که همکلاسیا به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
2. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که کاربران در پروفایل خود ثبت می‌کنند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌ها از طریق آن صورت میگیرد
3. جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه امکان دارد همکلاسیا برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید.

 

پرسش و پاسخ

1. تا حد امکان سوال باید واضح و دقیق باشد . کاربران موظف اند هر جزئیاتی که پاسخ مورد نظر باید داشته باشد را ارائه کنند .
2. یکی از اصلی ترین سیاست های همکلاسیا همراهی با کاربران است . کلیه فرآیند سوال و پاسخ دهی در سایت از طریق پیام کوتاه به اطلاع کاربر خواهد رسید. البته این در شرایطی است که شما پیامک های تبلیغاتی را روی خط کاربر فعال باشد . اگر پیامک سایت به دستتان نمیرسد اینجا را ببینید .
3. هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای ایجاد سوال ، پاسخ و یا Bid وجود ندارد. کاربران میتوانند همیشه از سیستم ما استفاده کنند . البته این مورد شامل موارد تعمیر، نگهداری و ارتقا سایت و یا مشکلات فنی نمیشود.
4. به جز مواردی که صراحتاً قید میشود که نیاز به بیعانه دارد ، پرسشگر هیچ پرداختی تا لحظه دریافت پاسخ نخواهد کرد. (هر چند میتوانید به دلخواه پرداختی داشته باشد). البته کاربر باید به میزانی که برای سوال پیشنهاد میدهد در حسابش اعتبار داشته باشد . این اعتبار از سوی سایت برای پاسخ رزرو میشود . در صورتی که سوال کنسل شود این اعتبار به کاربر بر خواهد گشت .
5. همکلاسیا هرگز و بدون تایید کاربران حساب مالی (بالانس مالی) را کاهش نمیدهد.
6. کاربر برای انصراف از سوال خود ، کافیست هزینه آنرا پرداخت نکند . حتی در صورت آماده شدن پاسخ نیز پولی از حساب وی کم نخواهد شد. دقت داشته باشید تا 72 ساعت قادر به استفاده از اعتبار رزرو شده برای سوال نیستید و بعد از 72 ساعت این اعتبار به شما بر خواهد گشت .
7. در مواردی که شرط بیعانه وجود دارد و بیعانه پرداخت میگردد ، حتی در صورت کنسل شدن سوال ، هزینه بیعانه به پرسش گر عودت نخواهد شد.
8. کف درخواست پرداخت 30000 تومان است . این بدان معنی است که شما باید حداقل 30000 تومان در حساب خود داشته باشید تا بتوانید تقاضای پرداخت کنید.
9. فقط قسمتی از بالانس مالی شما قابل پرداخت است که با پاسخ دادن به سوالات دیگران آنرا به دست آورده باشید . به عنوان مثال شما اگر حساب خود را 20000 تومان شارژ کنید و 10000 تومان نیز از پاسخ دادن به سوالی کسب نمایید، تنها میتوانید 10000 تومان را درخواست کنید. همکلاسیا تضمین میکند در 2 تا 3 روز کاری پرداخت انجام گردد.
10. هزینه کارمزد تراکنش انجام شده برای انتقال پول به حساب کاربران بر عهده همکلاسیا است. به بیان دیگر شما دقیقا معادل مقدار درخواستی را دریافت خواهید کرد.
11. پرسش و پاسخ های کاربران باید مطابق قوانین قسمت عمومی باشد . حتی یکبار عدم رعایت آن منجر به قطع دسترسی خواهد شد .
12. در صورت تایید پاسخ و یا سپری شدن 48 ساعت از ثبت پاسخ ، اعتبار مالی اکانت تحلیلگر به میزان 70% مبلغ سوال شارژ میشود . همچنین 100% مبلغ از حساب کاربر پرسشگر (اعتبار رزرو) کم خواهد شد . 30% درصد مبلغ نیز به عنوان کارمزد نزد سایت باقی خواهد ماند .
13. تمامی اطلاعات تراکنش های کاربران برای همیشه در سایت باقی خواهد ماند .

 

اعتراض به پاسخ :

1. در همکلاسیا فرض بر این است که شما پیش نیاز دروس را بلد هستید . بنابراین اگر در مورد پاسخ ارائه شده سوالی دارید باید آنرا مجددا مطرح کنید . پس در صورتی از این قسمت استفاده کنید که واقعاً پاسخ ارائه شده با متن توافق شده قبلی و تعهد تحلیل گر برای پاسخ متفاوت باشد. عدم تسلط شما بر دروس قبلی و پیش نیاز ها و ایجاد سوال به سبب آن بر عهده خود شماست .
2. هر پرسشگر برای هر پاسخ خود 48 ساعت مهلت بررسی دارد . این زمان از لحظه ثبت پاسخ توسط تحلیلگر محاسبه میشود. بعد از سپری شدن زمان مورد نظر و یا تایید پاسخ توسط شما امکان اعتراض به پاسخ وجود نخواهد داشت.
3. در هنگام ثبت اعتراض تمامی مستندات و ادله مورد نظر را ارائه کنید . دقت کنید اعتراض شما یکبار بررسی میشود پس باید تمامی تلاش خود را برای اثبات آن انجام دهید . بعد از یکبار بررسی اعتراض مجدد شما قابل پیگیری نخواهد بود.

 

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب


سایت همکلاسیا ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل همکلاسیا نیستند و سایت همکلاسیا هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت‏‌ها باشد ندارد.
سایت همکلاسیا این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست.
سایت همکلاسیا همیشه سعی میکند بهترین و معتبر ترین لینک ها را در اختیار شما بگذارد ، با این حال شما توافق می‏‌کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت دیجی‌کالا باشد، خود برعهده خواهید داشت.

قوانین بخش نظرات :
1. کاربرانی که قصد ارسال نظر در سایت را دارند، حتما قوانین زیر را مد نظر داشته باشند:
2. نظرات کاربران عمومی ابتدا باید به تایید مدیران سایت همکلاسیا برسد.
3. کاربرانی که عضو سایت هستند میتوانند بدون نیاز به صبر برای تایید اقدام به ثبت نظر خود کنند. در این صورت نظرات آنان باید منطبق با قوانین زیر باشد. حق تعلیق و یا حذف حساب کاربری که نظراتی مخالف با قوانین زیر ارسال کند برای همکلاسیا محفوظ است . چناچه نظری را مشاهده کردید که مطابق با قوانین سایت نبود کافیست آنرا گزارش کنید. مدیران سایت همکلاسیا فوراً آنرا بررسی خواهند کرد.
4. همکلاسیا هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در سایت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید صحت و سقم آن نیست.
5. حداقل 3 کاراکتر مطلوب در نقد کاربران باید وجود داشته باشد.
6. مواردی که شامل تعریف کاراکتر مطلوب نمی‌شوند:

- قرار دادن فضای خالی (Space) بیش از حد معمول
- کشیدن حروف یا کلمات با استفاده از صفحه کلید
- استفاده ی مکرر از یک حرف یا کلمه
- بیان مطلب تکراری با نگارش متفاوت

7. با توجه به اهداف سایت ، ارائه هر گونه راه ارتباطی و تماس شامل (ونه محدود به) آدرس، تلفن ، ایمیل و ... در بخش نظرات ممنوع است.
8. تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته شده باشند، امکان نمایش در سایت را دارند، لذا از نوشتن با حروف انگلیسی یا به زبان انگلیسی و یا فینگلیش خودداری نمایید.
9. کاربران ارسال کننده نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افرادی، باعث عدم تایید نظر کاربر می‌شود.
10. تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانبدارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نمایید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید.
11. نظرات شما باید مطابق با قوانین قسمت عمومی باشد.
12. با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن؛ کاربران نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند. کاربران دقت داشته باشند تا جای ممکن از هرگونه لینک دادن (فرستادن) کاربران به سایت‌های دیگر خودداری نمایند.
13. کاربران توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارند یا نسبت به آن شک دارند، به هیچ وجه در نظرات ثبت ننمایند. و همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیر مطمئن درباره محصولات جدا خودداری نمایند.
14. لازم است کاربران نظرات خود را به صورت نگارشی و نه گفتاری ثبت نمایند و از کوتاه کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره ای تا جای ممکن در ثبت نظرات خودداری نمایند. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه تایید نظرات کاربران است.

همکلاسیا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.


مالکیت معنوی:

کلیه عناصر موجود در این وب سایت، شامل اطلاعات، اسناد، تولیدات، لوگوها، گرافیک، تصاویر و خدمات، کلاً متعلق به سایت www.HamKelasia.com می باشد و هیچ شخص حقیقی و حقوقی بدون اجازه کتبی صاحب عناصر مذکور ) سایت www.HamKelasia.com) اجازه کپی کردن، توزیع، نشرمجدد، واگذاری (Download)، نمایش، ارسال و انتقال آنها را ندارد.

انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی :